Altın İğne ve Cilt Gençleştirme

En etkili cilt bakım tedavilerinden biri olan altın iğne uygulaması ile cildinizdeki kırışıklık ve izlerden kurtulmak mümkün. Tasarımı özel olarak gerçekleştirilen mini altın iğneler ile yüksek frekansta enerji cildin en alt dokularına kadar nüfuz ettirilir.  Bu sayede ciltteki kolajen uyarımı yapılarak ciltte olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Cildin gereksinim duyduğu her şeyi cilde kazandırılıyor. Altın iğne uygulaması ile cilt yapısına göre sonuçlar değişiklik gösterir. Ayrıca diğer adıyla Fraksiyonel rf yöntemi olarak da bilinmektedir.

Altın iğne; cerrahi müdahale olmadan yapılan bir tedavi yöntemidir. Yüzdeki ince çizgiler(kazayağı), ciltteki sarkmalar, sivilceler, akneler, sivilce izleri ve gözaltı morlukları da bu uygulama ile tedavi edilir. Her cilt için uygundur ancak bazı istisnai durumlar hariç. Bu istisnai durumların başında cilt rahatsızlığı olanlar gelir. Belli bir cilt problemi var ise bu tedaviden yararlanılması mümkün değildir.

Altın İğne Uygulama Aşamaları Neler?

Cilt gençleştirme işlemleri arasında en etkili sonuç veren yöntemlerden bir tanesi olan altın iğne tedavisi aşamaları oldukça kısa ve kolaydır. Bu aşamalar;

  • Uygulama öncesinde cilde bazı kremler uygulanmakta. Bu kremler sayesinde cilt uyuşmakta ve hassasiyet seviyesi en aza indirgenmektedir,
  • Cihaz başlığının ayarlaması yapılarak cilde işlem yapılma süreci başlıyor,
  • Mini altın iğneler ile ciltte küçük delikler açılır ve iğne ucuyla deriye enerji gönderilir,
  • Altın iğneler ile enerji cilt altına kadar ulaşılır ve cilt sorunları tek tek ortadan kaldırılır,
  • Cildin en derinlerine kadar işlemesi sayesinde ilk andan itibaren farkları ortaya koyar.

Cilde katkıları oldukça fazla olan altın iğne tedavisi ile ciltte gençleşme, tazelenme ve sıkılaşma meydana gelir. Aynı zamanda altın iğne uygulaması sivilce ve lekeleri de etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Tedavi sonrasında ciltte herhangi bir kaşıntı veya soyulma meydana gelmez. En büyük özelliği de cilde ağrı vermeyen ve acı hissi uyandırmayan mucizevi bir yöntem olmasıdır.

Ekonomiklik açısından yaygın olarak tercih edilen bir cihazdır ve üstelik bu cihaz sayesinde kısa süren tedaviler ile genellikle verimli sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca kolajen üretimine de etkisi bilinen altın iğne cihazı, cilt bakım tedavilerinde ve uygulamalarında önde gelen son teknolojik cihazlardır.

Altın İğne uygulaması aşağıdaki sorunların tedavisinde kullanılmaktadır;

-Yanık ve yara izlerinin tedavileri,

-Kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesi,

-Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi,

-İnce kırışıklıkların yok edilmesi,

-Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi,

-Akne ve izlerinin tedavisi,

-Göz çevresi morluklarının giderilmesi,

-Gözeneklerin sıkılaştırılması,

-Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi,

-Cilt lekelerinin giderilmesi gibi alanlarda altın iğne uygulamasından yararlanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by