AMELİYATSIZ ESTETİK “HIFU” İLE TANIŞIN

 

 

Zamanın cildimize ve görüntümüze getirdikleri maalesef ki dünyanın kanunu, yaşamın bir döngüsü. Ama ilerleyen teknoloji ve estetik sektörü sayesinde tüm o kırışıklıklar, sarkıklar ve kaz ayakları HIFU ile sona eriyor!

 

HIFU’yu bilenler genellikle ameliyatsız yüz germe işlemi olarak biliyorlar, evet bu doğru. Yüz ve boyun gençleştirme tedavisi için uygulanan bir sürü yöntem var. Bunlardan kimisi cerrahi kimisi de ameliyatsız yüz germe yöntemleri. E tabi ki hepimiz neşter altına girmekten çekiniyoruz yalan yok. O yüzden HIFU bu korkularımıza bir ilaç gibi geliyor .

 

HIFU, genellikle 40 – 45 dakikalık tek seansta sonuç alınan yüz germe işlemi, bebeklerin anne karnındaki gelişimini izlemek amacıyla kullanılan ultrason sisteminin taşıyıcı dokularına odaklanarak cildi yukarı doğru germe işlemidir. Bu ameliyatsız işlemin, HIFU’nun nasıl işlediğine bakacak olursak; cildin en alt katmanlarındaki, cildin taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgalarını kullanarak ciltte kolejan üretimini sağlar, ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olunur.

 

HIFU; işlem süresi uygulandığı bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir ve tek seansta işlem biter.

 

HIFU’nun uygulanabildiği yerler;

-Kaz Ayakları

-Çene Sarkmaları

-Göz Kapağı Sarkması

-Gıdı Sarkması

-Yanak Sarkması

 

Bu ameliyatsız işlem sonrasında da dikkat edilmesi gereken ufak tefek şeyler var, cildimizi ısıdan korumak ve nemlendirmek gibi. HIFU ŞAHANE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by