Cilt Bakımı Öncesinde Neden Cilt Analizi Yaptırmalıyız?

CİLT ANALİZİ

Cilt analizi; cilt bakımı için oldukça önemli olan bir tekniktir. Cilt problemlerinin tespit edilmesi amacıyla cilt analizi cihazı(makinesi) kullanılmaktadır. Ciltte var olan lekelerin, aknelerin, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümü cihaz ile daha belirgin hale getirilir ve böylelikle tüm cilt problemleri için alınacak olan önlemler belirlenir. Bu sayede ciltte oluşabilecek diğer cilt sorunları genellikle önlenir.

Cilt analiz cihazı, cildin yapısı ve cildin sağlığı hakkında detaylı bilgi verir. Cildin sağlığını etkileyen bakteri ve diğer tüm sorunlar cihaz ile taranır. Analiz sırasında kırışıklıklar, cilt düzensizlikleri ve gözenekler iyice görünür bir hal alır.

Cilt Analizi Aşamaları Nelerdir?

Cilt bakımı yaptırmanın ilk temel aşaması cildi analiz etmektir. Cilt analizi birkaç dakika sürmektedir. Bu süreçte cilt yüzeyi ve cilt altı incelenir. Cihaz ile ciltte oluşan tüm sorunlu bölgeler genişleyerek daha belirgin hale gelir. Cildin yapısı, dokusu ve cildin kolajen üretimine bakılır. Ciltte meydana gelen sorunların hangi seviyede olduğu tespit edilir. Ciltteki problemlerin tedavisi için süreç planlanır. Ayrıca cilt analizi sonrasında başlanılacak olan tedavi herkes için aynı değildir. Cilt yapısına ve durumuna göre sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cilt analizi yaptıracak olanlar bazı sorular sorulmaktadır. Cildi etkileyen unsurların var olup olmadığı veya kişinin herhangi bir dermatolog tedavisi görüp görmediği öğrenilir. Bunun yanı sıra epilasyon, sigara kullanımı, sivilce ve akne için ilaç kullanımı, beslenme düzeni, su tüketme sıklığı vb. gibi sorularda sorulabilir. Tüm bu soruların cevapları sağlıklı bir bakım için ve analiz aşaması için önemlidir.

Cilt Analizi Yaptırmanın Faydaları Neler?

Ciltte meydana gelmiş olan hasarları ortaya çıkarmak amacıyla yapılan cilt analizleri bakım tedavisini ilk aşamasıdır. Birkaç dakikalık süreyle yapılan analizler sonucunda cildin durumu belli olur. Bunun yanı sıra analizi yaptırmanın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

  • Ciltte oluşum gösteren kırışıklıklar ve lekeler cihaz sayesinde görülür,
  • Cilt tonundaki renk değişimleri görülür,
  • Cildin genişlemiş gözenekleri cihazla iyice görülür,
  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar iyice görülür,
  • Cildin hassasiyet durumu belirler ve oluşabilecek cilt sorunlarının gelişip gelişmeyeceğini gözlemler

Cilt analiz cihazı(makinesi), sayesinde ciltte sorunlu olan tüm bölgeler görüntülenir. Bu sayede gelişmiş olan cilt problemleri için önlemler alınır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by