Dövme Silme Cihazları Ne Kadar Etkili?

DÖVME SİLME

Vücudun herhangi bir yerine yaptırılan ve güzellik adına katkı sağlayan dövmeler kalitesiz boya kullanımı, uygulamanın başarısızlığı gibi sebeple bir süre sonra can sıkıcı bir durum olabilmektedir. Dövme yaptıran kişi bu amaçla da dövme sildirme yöntemlerini aramakta. Ancak bazı dövmeler geçici olarak yapıldığı gibi bazı dövmeler de kalıcı olarak yapıldığı için seçilecek her yöntem kalıcı dövmeye etki etmez ve tam silme işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle sıklıkla kullanılan en verimli sonuçları veren uygulamalardan bir tanesi de dövme silme cihazları ile yapılan işlemleridir.

Dövme Silme işlemleri arasında en etkili sonuçları ortaya koyan ve özellikle de dövme silme işlemi sonucunda da ciltte herhangi bir sorun yaratmayan ve iz bırakmayan işlemler lazer ile yapılan silme işlemleridir. Lazer operasyonu sırasında boyama işleminin olduğu bölgeye lazer ışınları nüfuz eder ve bu sayede boyalar yakılarak, boyaların kendiliğinden yok olması sağlanır. Aynı zamanda en büyük özelliği de acısız bir yöntem olmasıdır. Üstelik sağladığı etkili sonuçları sayesinde cilt eski haline döner ve herhangi bir iz bırakmaz, parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşturur.

Dövme Silme İşlemleri, Lazer Uygulamaları Zararlı mıdır?

Lazer uygulamaları en çok sevilen, köklü uygulamalar arasında yerini almış olan ve sağlık açısından zararı olmayan etkili bir uygulamadır. Kişi sağlığına herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. Herkesin gönül rahatlığıyla yaptırabileceği ağrısız bir işlemdir. Dövme silme konusunda kalıcı sonuçlar verir ve kökten çözüm sunar. Ayrıca silme işlemi sonrasında ciltte genellikle herhangi bir hasar meydana gelmemektedir.

Dövme silme işleminin başarılı olabilmesi için bazı etkenler vardır. Yapılan dövmenin boya kalitesi, işlem sonrası uygulanacak olan nemlendirici krem, dövme silme cihazının 1064 nm ve 532 nm başlıklarının kalitesi ve en önemlisi dövme silme işlemini yapacak kişinin yetkinliği dövme silme işleminde tam anlamıyla başarıya ulaşmanın  etkenleridir.

Lazer ile Dövme Sildirme Sonucunda Vücutta İz Kalır mı?

Lazer yöntemlerinin yüksek başarı elde etmesinin tek sebebi, kalıcı ve etkili sonuçlar vermesidir. Bu sayede dövmeden rahatsız olan ve tamamen iz bırakmayan yöntemlerle sildirmek isteyen herkesin tercih edebileceği en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Aynı zamanda lazer ile dövme silme işlemleri, cildi tahriş etmez ve cilt problemlerine sebep olmaz.

Vücuttan silinecek olan dövmenin boyutu da önemli değildir. Her türlü dövme için silme işlemi uygulanabilmekte ve bu işlemler sonrasında da genellikle ciltte iz kalmamaktadır. Dövmenin boyutuna bağlı olarak dövme silme işleminin süresi de uzamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by