Epilasyon Cihazları

Epilasyon; vücutta meydana gelen tüylenmelere son vermek amacıyla geliştirilen bir yöntemdir. Kıl köklerine nüfuz ettirilen epilasyon uygulamaları ile tüylere, belli bir zaman diliminde son verilir. Epilasyon işlemleri genellikle cilt yapısına, kıl kalınlığına veya inceliğine göre farklılık göstermektedir. Belli aralıklarla gerçekleşen seanslar sonucunda kıllar da azalma meydana gelir.

Epilasyon Cihazları; bilinen anlamı ile istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için geliştirilmiş son model lazer cihazlarıdır. Ciltteki tüyleri kökünden yok eden epilasyon cihazları sayesinde uygulama seansları sırasında ciltte var olan leke problemleri ortadan kalkar. Sağlık açısından da zararlı olmayan ışınlar kıl köklerine nüfuz ederek kılları yakar. Vücudun herhangi başka bir bölgesine zarar vermez tamamen sağlıklı bir operasyondur.

Epilasyon Cihazları ile Tüylere Son Veriliyor mu?

Tam bölge epilasyon uygulanabildiği gibi bölgesel epilasyonlarımız da mevcuttur. Ayrıca epilasyon operasyonları paket seanslar olarak alınabilir. Genellikle tam bölge epilasyon işlemleri kullanılan cihazın türüne göre 6 ila 12 seanstan oluşmaktadır. Epilasyon uygulamasına başlandıktan sonra ilk seanslardan itibaren gözle görülür farklar ortaya çıkmaktadır. Dökülme işleminde oldukça hızlı sonuçlar verir. Bazı cilt yapılarına göre dökülme süresi farklılık gösterebilmektedir.

Epilasyon cihazları ile uygulanan seanslar belli aralıklarla değişir. Çünkü seanslar ilerledikçe tüylerde azalma meydana gelir ve bu nedenle sıklık süresi değişir. Tüm seanslar bittikten sonra vücutta tüy oluşumu neredeyse yok olur. Ancak bazı bölgelerde oluşan nem durumundan dolayı seyrek tüy oluşumu devam edebilir.

Epilasyon Cihazlarının Cilde Zararları Var mı? Herkes Epilasyon Yaptırabilir mi?

Cilt için geliştirilmiş olan mucizevi epilasyon cihazları sayesinde cilt sağlıklı bir şekilde temizleniyor. Tüylenme problemlerine etki eden lazer ışınları tamamen zararsızdır. Aynı zamanda sağlık uzmanları tarafından da onaylanmıştır.

Genellikle herkesin yaptırabileceği bir uygulama işlemidir. Ancak bazı istisnai durumlar vardır. Bu istisnai durumların başında gelen en önemli şey deri hastalığı olan kişilerin bu uygulamalardan yararlanamayacak olmasıdır.

Deri hastalığı; sağlık açısından önemli bir sorundur. Deri hastalarının epilasyon yaptırması önerilmez. Çünkü hasta olan deri de epilasyon ile tahrişler, soyulmalar ve daha birçok cilt problemi daha meydana gelir ve bu durum kalıcı bir sorun haline gelerek cilt iyileşmeyecek hasarlar alabilir. Aynı zamanda deri rahatsızlığı için kullanılan ilaçlar dolayısıyla da epilasyon uygulaması oldukça tehlikeli sorunlara yol açabilir.

Lazer/Epilasyon Cihazları

Vasküler Lazer

En Çok Tercih Edilenler

Biosiwa Diode Lazer

Lazer/Epilasyon Cihazları

Biosiwa Buz Başlık Ipl Lazer

Lazer/Epilasyon Cihazları

Biosiwa Ütüleme Ipl Lazer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by