Hangi Tip Cilt Bakım Cihazı Tercih Edilmeli?

CİLT BAKIM CİHAZLARI

Cilt bakımı; cildin gerek duyduğu nemi ve sağlığı kazanması açısından oldukça önemli bir durumdur. Cilt sağlığı ve onarımı için bazı bakımların düzenli olarak yapılması gerekir. Işıltılı bir cilt için gerekli olan bakım için pek çok yöntem bulunmakta. Cilt bakım cihazları da ihtiyaçlardaki bu farklılık dolayısıyla çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Cilt tipi, cildin nemi, danışanın yaşı, sağlık durumu, sivilce varlığı, mevsimsel etkiler vb. pek çok faktör cilt bakımını etkileyen faktörlerdendir.

Cilt Bakım Cihazları; yaygın olarak tercih edilen yöntemler arasında yer almakta. Bakım cihazları, cilt problemlerinde genel olarak etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Sadece yüz bakımı değil diğer tüm cilt bakımları için de bu cihazlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt bakım cihazları sayesinde ciltte oluşan kırışıklıklar, cilt lekeleri, cilt gençleştirme ve buna benzer diğer tüm cilt problemlerinden en kısa sürede ortadan kalkmaktadır. Ancak her cilt tip için uygun olan bu yöntemler sağlıklı ciltler için uygulanır, hasarlı ve hasta olan ciltlerde uygulanmamaktadır.

Hangi Tip Cilt Bakım Cihazları Kullanılıyor?

Her cilt tipine uygun olarak geliştirilen bakım cihazları cilt yapısına göre değişiklik gösterse de genellikle etkili sonuçlar vermektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte sürekli olarak güncellenen cilt bakım cihazları birçok özelliği bünyesinde barındırmakta. Birçok türü olan cilt bakım cihazları, cilde yapılacak bakıma göre değişiklik gösteriyor. Bu cihazlar;

 • Kırışıklık giderici RF cihazları,
 • RF güzellik cihazları,
 • Sıkılaştırma ve şekillendirme cihazları,
 • 3ln1 cilt bakım cihazları,
 • 9ln1 profesyonel cilt bakım cihazı,
 • 11ln1 cilt bakım cihazı,
 • 12nl1 cilt bakım cihazı,
 • Cilt analizi cihazı,
 • Cilt test cihazı,
 • Lenf drenaj cihazı,
 • G5 Masaj cihazı,
 • Kalıcı makyaj cihazları,

Cilt problemlerini ortadan kaldırmak, yaşlanma etkilerini silmek, ışıltılı bir cilde sahip olmak ve güzelliğinize güzellik katmak için cilt bakım cihazları en büyük destekçiniz olacaktır. Cilt bakım cihazları fonksiyonlarına, etki alanlarına ve çalışma prensiplerine göre farklılık göstermektedir. Her cihazın kendine has özelliği ve taşıdığı uygulama aşamaları vardır. Bu aşamalar uygulanacak olan yönteme göre değişiklik gösterdiği gibi cilt yapısı ve rengine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Cilt bakım cihazı tercihi yaparken öncelikle aldığınız eğitimi göz önünde bulundurmalısınız. Uygulamasını yapmayacağınız özelliklerin bulunduğu bir cihaz ya da özelliklerini bilmediğiniz bir cihaz sizi yoracaktır. Bir uzman görüşü alarak cihaz tercihi yapmanız hem kaliteli bir cihaz tercihini sağlarken hem de verimlilik açısından en verimli tercihi yapmanızı sağlar. Müşteri portföyünüz varsa onların talep ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak da cihaz tercihi ve sonuçları açısından müşteri memnuniyetini sağlamakta katkı sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir