IPL LAZER – LAZER CİHAZLARINI TANIYALIM

IPL LAZER – LAZER CİHAZLARINI TANIYALIM

 

Lazere gidiyoruz, ya da bazen epilasyona gidiyoruz diye anlatırız. Onlarca yöntem ve onlarca cihaz var. Peki, seçtiğimiz yöntemi ve cihazı ne kadar iyi tanıyoruz? Bugün IPL Lazer üzerinde duralım.

“IPL Lazer nedir?” dendiğinde esasında bu iki teknolojinin farklarını öğrenmek hangisinin sizin için daha doğru olduğuna karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Bu kolaylıklardan bazılarını sıralayalım;

 

1.Vakitten tasarruf: IPL uygulamasının atışları daha büyük bir alanı kapsadığından istediğiniz bölgeye uygulama süresi lazere göre daha kısa olacaktır.

2.Nakitten tasarruf: Lazerin uygulaması daha pahalıdır, özellikle de güvenilir epilasyon merkezlerinde. IPL daha ekonomik bir teknolojidir.

3.Evde uygulanabilme: Işık teknolojisini kullanan ev cihazları daha güvenli olan IPL teknolojisine sahiptir. Lazer atışları profesyonel cihazlarla uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

4.Acı: Uygulama yaptıran kişiler genellikle lazerin yoğun ışınlarının IPL ışınlarından daha çok acı verdiğini belirtirler.

5.Kalıcılık: Her iki yöntem de tüyleri azaltır ve bu amaç için yeniden uygulama gerektirir. Ancak lazer ışını daha güçlü olduğundan lazerin tekrar uygulamaları daha az sayıda ve daha az sıklıkta olabilir.

 

 

IPL Lazer kılları yok eder mi?

 

IPL Lazer nedir ve nasıl çalışır dediğinizde cihazlar şu şekilde etki eder:

  1. Beyaz ışıkla cihazdan kıl köküne uygulanan enerji burayı ısıtır.
  2. Eğer yeterince ışık enerjisi kullanılırsa kıl folikülünün hücrelerine etki edilir ve kılın büyümesi duraklar.
  3. IPL Lazer kalıcı mıdır sorusu da burada devreye girer; farklı unsurlara göre bu duraklama sürekli veya geçici olabilir.
  4. Uygulamanın tekrarlanmasıyla istenmeyen tüyler azalır ve zayıflar.

 

“IPL Lazer kalıcı mıdır?” dendiğinde uygulama önerilen sürelerde tekrarlanırsa tüylerin yeniden uzaması önlenir ve pürüzsüz bir cilt elde edilmiş olur. Çünkü IPL Lazer sadece tüy gelişiminin belirli evrelerinde etkili olur ve tekrarlanan uygulamalar tüm tüylerde bu evreyi yakalayabilmeyi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by