ÖDEM ATARAK YAZA HAZIRLANIYORUZ!

ÖDEM ATARAK YAZA HAZIRLANIYORUZ!

 

Tam bedenimize uygun güzel stres bir elbiseyi giyemiyorsak eğer genelde vücudumuz ödem tutmuş demektir. Genelde diyorum çünkü ödemle beraber kilo da almış olabiliriz. Tabii bir kısmımız kilo verdiği halde vücudundaki fazlalıklardan, şişkinliklerden bahseder ya işte biz o ödemlerden kurtulmanın yoluna bakmalıyız. İster zayıf ister kilolu, her türlü de ödemler bize zararlı. Bugün bahsedeceğimiz cihaz lenf drenaj. Diğer adıyla ödem attırıcı olarak da anlatılan lenf drenaj cihazı ile bir güzel ödemlerimizden kurtulacağız artık.

 

Lenf drenaj; vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır. Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

 

Lenf drenaj bir nevi detox cihazıdır. Olumsuz koşullardan, yoğun tempodan ve ayıramadığımız o özeni gösteremediğimiz vücudumuzda oluşan ve biriken ödem lenf drenaj cihazı yardımı ile dışarı atılır.

 

Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

 

Basınç yoğunluğu epey yükseltilebilen bir cihaz olduğu için, lenf drenaj cihazı ile çok iyi sonuçlar almak mümkündür. Kişiye göre değişebilse de etkileri, lenf drenaj cihazı ile ilk seanstan itibaren sonuçlar alabilmekteyiz. En iyi sonuçları almak içinse önerilen üç ila altı seans arasıdır.

 

Hadi hep beraber lenf drenajla yepyeni bir yaza hazırlanalım!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by