Selülit Tedavisi

SELÜLİT TEDAVİSİ

Vücudun hemen hemen her bölgesinde oluşabilen anormallikler ile kendini gösteren selülitler, genellikle deri yüzeyinde görülmektedir. Fazla kilolu olanlarda meydana geldiği gibi zayıf olan kişilerde de ortaya çıkabilen bir sorundur. Uygun tedavi ve yöntemler ile birlikte zamanla yok olmaktadır.

Peki, Selülit Nedir?

Bölgenin herhangi bir yerinde meydana gelebilen, ince veya bazen de kalın olarak görülebilen ve deri yüzeyinde oluşan sevimsiz hafif derin çizgilerdir denebilir. Selülitlere uygulanan birçok yöntem etkili sonuç vermemektedir. Tercih edilen egzersizler, kozmetik ürünler, diyetler ve sporlar sonucunda selülitlerin yok olması çok da beklenmez. Üstelik bu çözümlerin hiçbiri kalıcı değil aksine geçicidir.

Selülit Tedavisi; yağlanma problemleri sonucunda vücutta yer edinen ve dolaşım bozuklukları olarak da bilinen bir sorun olan selülit uygun yöntemlerle ve cihazlarla ortadan kaldırılabilmektedir. Bu yöntemler arasında oldukça yaygın olarak kullanılan lazer uygulamalarıdır.

Selülit Tedavisinde Kullanılan Cihazlar ise;

  • Diode lazer tedavisi,
  • Vakum tedavisi,
  • Isı uygulamaları tedavisi,
  • Masaj tedavileri(G5 masajı vb.)

Selüliti yok etmek ve vücuttan atarak cildi tazelemek için kullanılan tüm bu tedavi yöntemleri ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar vermektedir. Üstelik bölgesel zayıflama sağlayan en faydalı ve zararsız yöntemler arasında yer alır.

Selülit Tedavisi Uygulama Aşamaları;

  • Vakum sayesinde cihaz deri dokularını etkisi altına alır,
  • Dokuları etkisi altına aldıktan sonra lazer ışınlarını deri altına kadar nüfuz ettirir,
  • Lazer ışınları deri altına ulaşarak selülitleri yok eder,
  • Kullanılan vakum sağlık açısından tamamen zararsız ve üstelik cildi tahriş etmeyecek yumuşaklığa sahiptir.
  • Lazer ışınları deri altı yağlanmaları parçalayarak selülitleri kökten kaldırır,
  • Selülit tedavisi sonucunda ciltte pürüzsüzlük meydana gelir.

Zayıflama cihazları ile yapılan selülit tedavileri haftada normal olarak 2 kere uygulanmaktadır. Bu şekilde devam eder ve toplam 8 seanstan oluşmaktadır. Bazen bu seans süreleri cilt yapısındaki selülit yoğunluğuna göre değişmektedir. Kilo probleminden şikâyetçi olan yani fazla kilolu olan kişilerde selülit tedavisi daha kapsamlı sürmektedir. Bu nedenle nadiren de olsa selülit seansları 3-4 kere uygulanabilmekte.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile gönder
Merhaba
Powered by